Prawo moje i Twoje.

DSCN0176 (2)

Lubię mieć kontrolę nad moim blogiem. Bardzo. Lubię też wiedzieć co, gdzie i jak. Nie lubię za plecami. Naprawdę  nie lubię. Mam ruch sieciowy, który mnie pięknie przekierowuje do danych źródeł [nawet jeżeli ktoś wypowiada się niekoniecznie pozytywnie]. Ale lubię wiedzieć.

Jednego dnia dowiaduję się, że jestem w dwóch gazetach. Nic o tym nie wiem, nikt mnie o tym nie poinformował. Nie do końca nawet wiem, czy to legalne. No ale okej – jest legalne. Wcześniej mnie to w sumie nie interesowało, bo ten etap [jakkolwiek by na niego nie patrzeć] uważałam za nieosiągalny dla mnie. Co innego jak mnie ktoś cytował gdzieś w Internetach podając źródło, co innego jak znajduje się w gazecie.  A właściwie moją wypowiedź, która na dodatek jest dość kontrowersyjna i jest tam moje imię, nazwisko no i adres bloga.

Przeczytałam i gazetę ćpnęłam w kąt. Wiem, powinnam się cieszyć. Angora byle czego nie cytuję. Ale właśnie dzisiaj bezpowrotnie straciłam część mojego jestestwa i nie do końca się dobrze z tym czuję. Nałóżcie na to jeszcze PMS, stan podgorączkowy i ból gardła. No i moje zmęczenie materiału, bo ileż można napieprzać o tych tabletkach po? Ja już rzygam tym tematem bardziej niż rok temu rzygałam rajstopkami, które na końcu mieniły się jako koszmar i bałam się, że któregoś dnia wyskoczą mi z lodówki.

W Śremskiej gazecie jest moja  facjata na 1/3 strony. Wygląda to jak screen z youtube, ale okej. Przynajmniej prawidłowo imię napisali, choć walnęli literówkę ,,wcześniaKAKowi”. Super. Wytnę, w ramkę oprawię, do mamy zadzwoniłam, że ma kupić, ona takie rzeczy zbiera i wycina.

– Mamo – dzwonię po 20 minutach – Angorę też sobie kup, choć nie do końca jestem pewna, czy chcesz to czytać.

– To znaczy?

Trzymam gazetę w jednej ręce podtrzymując ją kolanem, w drugiej ręce telefon, a  gdzieś tam próbuję popić to kawą. Tak, piję kawę na wieczór również. Chociaż chyba bardziej dopijam, to czego wcześniej nie wypiłam.

– Wiesz. Takie pieprzenie. O tabletce po. Że nie można usunąć czegoś, czego nie ma. I takie tam.

– Oj dziecko – mówi mama – Ty wiesz, że to ten moment, kiedy musisz uważać co piszesz?

Serio? No własnie. To ten moment, czy jeszcze nie?

Nie zrozumcie mnie źle. Fajnie, że mnie cytują, ale nie sikam ze szczęścia. Może jutro.  Dzisiaj to raczej brak mentalnego przygotowania. Przecież nie raz moje wypowiedzi lądowały w gazetach [fakt – rodzicielskich, jeżeli robi to komukolwiek jakąś różnicę], ale o tym wiedziałam. Przyszedł mejl, okej, super.

A tu dostaję obuchem w łeb. Dzwonię do PT, naświetlam mu sytuację, on się zaczyna śmiać, po czym poważnie obwieszcza: ,,Maleńka, to już nie jest zabawa„. No własnie. To jest to o czym rozmawialiśmy po moim powrocie z Warszawy. Kiedy nieco przerażona opowiedziałam jak dziwnie się czułam, kiedy szłam korytarzem TVP, trzymając w ręce bukiet od Owsiaka, z dyndającą przepustką i rozmawiając przez telefon z babką z TVNu. Wychodziłam już ze studia, wracałam do domu ze wspomnieniami, którymi będę mogła się podzielić z wnukami.

Jest dopiero początek roku. Wpatrując się w fajerwerki, nie do końca trzeźwa, acz szczęśliwa, wypowiedziałam życzenie. Zapomniałam tylko dodać, że chciałabym to wszystko rozłożyć na rok. A nie na styczeń …

Teraz boję się życzyć sobie czegokolwiek za 2 tygodnie w urodziny. Bo jak to ma się w takim tempie spełniać, to ja jednak nie chcę.

Trzymam znowu tę gazetę w ręce. Powoli się uśmiecham. Leję wodę do wanny, wejdę tam, zrelaksuję się. I kuźwa przeczytam tę gazetę jak już 4 zeta wydałam …

 

 

 

12 komentarzy

 1. pracowałam w mediach i faktycznie – to nie jest normalne, że tak Cię cytowali, czy wykorzystali Twój wizerunek – pierwsze słyszę o tak dziwnych praktykach;/

  1. Noemi Skotarczak

   Śremska gazeta wykorzystała mój wizerunek – tj. zdjęcie na 1/3 strony. Mieli prawo, bo wykorzystali to z publicznej telewizji. 🙂 Podejrzewam, że walnęli screena z yt.

   Z kolei Angora walnęła mój cytat, który jest [jak się okazuje] jak najbardziej legalny. Prawo cytatu. Dopóki podają źródło g… mogę zrobić. Mogę mieć tylko nadzieję, że po prostu się o tym dowiem. Lub i nie.

   Ale powiedzmy, że dzisiaj moje podejście jest takie:
   – Super. Liczyli się z moim zdaniem. Przecież połowa parentingówek walnęła temat o ,,tabletce po”, a jednak tylko mnie zacytowali.

   🙂

   1. racja, to tak jak w pracach naukowych trochę:) Ale nic to – jesteś sławną matką Prezesa i robi się o Tobie głośno, coraz głosniej …;)

    1. Noemi Skotarczak

     Mogę tylko mieć nadzieje, że w razie czego będę o tym informowana nie? 😀

 2. mi kiedyś w wiadomościach z 10 zdań pół wstawili i wyszło trochę na opak. dziewczyna z PR naszej firmy jednak przestrzegała, że nawet pół zdania kontrowersyjnego nie warto mówić bo te pół zdania wstawią. i własnie tak wstawili.

  angora, mówisz? 🙂

  1. Noemi Skotarczak

   E. Ale to kawałek mojego tekstu jest, ten cytat w Angorze. Ten najbardziej dający po łbie. 😀 Mój Artur jak wrócił z pracy i czytał to lał z w głos.
   – Ty napisałaś ,,trąci debilizmem”?
   – No.
   – Ha-ha-ha.

   Tak to mniej więcej wyglądało.

 3. no i co jak dziś ? dziś już się cieszysz? pomijając kwestię legalności wypadałoby z kultury poinformować o cytowaniu… a swoją drogą znasz film „Notting Hill” tam padają pewne słowa na temat gazet 🙂

  1. Noemi Skotarczak

   Nadal jestem chora, siedzę pod kocem i próbuję zebrać litery cztery do pozmywania naczyń.

   Nie, chyba nie znam Notting Hill? 🙂

   1. No to polecam, babski, nie głupi, romantyczny.. i jeszcze w zaistnialej sytuacji tekst Hugh Grant’a do bohaterki, którą gra Julia Roberts zdystansuje Cie od durnych gazet.. 🙂

    1. Noemi Skotarczak

     Kiedyś zaczęłam ten film oglądać – teraz widzę – ale nigdy do końca.

 4. Noemi niech chwila trwa!!!!!!!!!!!!!!!

  Ciesz się z tego 🙂
  życie ma się jedno 🙂

 5. […] ciągu jednego dnia dowiedziałam się [nie do końca zadowolona], że moja twarz widnieje w Śremskiej gazecie, zaś Angora postanowiła zacytować tekst 72 […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.