DIY DIGITAL CLOCK® – zaprojektowany zgodnie z metodą Montessori.

To była miłość od pierwszego wejrzenia. W momencie, kiedy obejrzałam pudełko ze wszystkich stron, a potem Monika pokazała mi filmiki na czym to wszystko polega, wiedziałam, że trafił mi się produkt idealny. Prosty, w duchu zero waste, wspierający motorykę, kreatywność, wyprodukowany w Polsce.  Po prostu zero minusów, same plusy. A do tego zgodny z moją ulubioną metodą Montessori.

 

DIY DIGITAL CLOCK co to właściwie jest?

W skrócie – zegar. Tyle tylko, że jest to zegar do samodzielnego wykonania. W skład opakowania wchodzi tekturowy cyfroblat, instrukcja obsługi, sznurówki oraz mechanizm zegara. Po odpowiednim złożeniu i wykonaniu planszy, zegar odmierza czas i … świetnie komponuje się w dziecięcym pokoiku.

Zadaniem dziecka jest złożenie najpierw instrukcji. Tu należy od razu podkreślić, że jest to produkt od około 6 roku życia, czyli od momentu, kiedy dziecko jest w stanie samodzielnie wykonać cyfry. W instrukcji znajduje się również miniaturowa plansza do ćwiczenia prawidłowego sznurowania.

Oczywiście niektóre dzieci młodsze świetnie sobie poradzą – z mniejszą lub większą pomocą rodzica – ponieważ wszystko tutaj zależne jest od sprawności paluszków, a to jest kwestia bardzo indywidualna.

 


Po wykonaniu instrukcji, dziecko zaczyna tworzyć cyfroblat. 

Ostatnim etapem jest umieszczenie wskazówek i całego mechanizmu, dzięki któremu zegar działa i odmierza czas. W tym pomógł nam Artur. Uwaga! Zestaw nie zawiera baterii.

 

Zajęcie na jesienne dni, dla pierwszoklasistów i … nie tylko.

Zbliża się okres jesienno-zimowy, kiedy szybko robi się ciemno na dworze, a pomysły na zabawy wyczerpują się. Skonstruowanie tego zegara jest zajęciem, które możecie spokojnie rozważyć na nadchodzącą szarugę. Moim zdaniem jest to również świetny gadżet dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w szkole i właśnie zaczynają rozpoznawać godziny, ale także uczą się cyferek. Wykonanie własnego cyfroblatu może pomóc w obu przypadkach przyswoić wiedzę.

To co mnie urzekło najbardziej to prostota wykonania. Monika stworzyła produkt jako matka, więc doskonale zdawała sobie sprawę z tego jak powinien wyglądać taki zegar. W dobie wielu gadżetów „gotowych”, mamy tutaj alternatywę do samodzielnego tworzenia.

Dodatkowo zegar można rozważyć przy tworzeniu warsztatów edukacyjnych dla dzieci.

Dla mnie produkt 10/10!

 

Zegar możecie kupić TU.

Warto też dodać, że DIY DIGITAL CLOCK ® został wyróżniony przez Instytut Designu w Kielcach wśród 40 najlepszych produktów dla dzieci w Polsce!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.