Ubezpieczenie na życie.

WHO bije na alarm, że w wypadkach drogowych ginie co roku więcej osób niż w konfliktach zbrojnych i na wojnach. W roku 2018 w Polsce doszło do ponad 30 tys wypadków drogowych i  zginęło w wówczas dokładnie 2838 osób. W tym roku od czerwca do 16 września utonęło 280 osób. Każda z tych sytuacji jest zawsze tragiczna dla rodziny. Są też sytuacji, w których osoba, która ginie jest jedynym żywicielem rodziny.

W DOROSŁYM ŻYCIU KOŃCZY SIĘ NIEŚMIERTELNOŚĆ. 

Pamiętacie jeszcze te czasy, kiedy człowiek myślał, że jest nieśmiertelny? Wielu młodych ludzi żyje w takiej bańce. Kiedy jednak zakładają rodziny przychodzi ta odpowiedzialność za innych ludzi, a więc i świadomość, że nieśmiertelność to tylko złudzenie.

Od wielu lat oboje jesteśmy z mężem ubezpieczeni. Jest to zabezpieczenie nie tylko dla naszych dzieci gdyby obojgu coś się stało, ale również zabezpieczenie w razie gdyby jednemu z nas coś się stało i to drugie mogłoby mieć problem z samodzielnym utrzymaniem rodziny.

Jest to taka nasza co miesięczna inwestycja, którą opłacamy niezmiennie od wielu lat. Patrzyliśmy na różne warianty, porównywaliśmy, szczegółowo rozpatrywaliśmy oferty. Również to co napisane jest małym druczkiem, a na co tak wielu ludzi nie zwraca uwagi, bo „nie ma czasu”.

Ubezpieczeniom rzadko kto poświęca większą uwagę. I niby wszystko jest ok, dopóki nie trzeba z tego skorzystać i nagle okazuje się, że ubezpieczenie czegoś nie obejmuje, albo kwota wypłacana jest znacznie niższa niż przypuszczaliście, bo ten najwyższy wariant był tylko dla konkretnego przypadku.

Efekty tego są różne. Najczęściej to złość na firmę ubezpieczającą, a następnie brak zaufania do kolejnych firm i patrzenie nieufanie na każdą kolejną ofertę. Pewnie to znacie prawda?

Wspólnie z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Compensa, jedną z czołowych firm ubezpieczeniowych w Polsce, chcemy pokazać wam jak odpowiednio podejść do ubezpieczeń na życie i czym różnią się takie ubezpieczenia od NNW i dlaczego warto je mieć.

 

NNW A UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE.

Większość z Was ma zapewne NNW, najczęściej grupowe z pracy. Kiedyś porównywaliśmy sobie warunki z mojej poprzedniej pracy i warunki z pracy mojego męża i choć firma ubezpieczająca była ta sama, koszty miesięczne również, to zdecydowanie warunki u mojego męża były o wiele, wiele lepsze. Byliśmy nawet nieco zszokowani różnicami.

Należy jednak podkreślić, że ubezpieczenie NNW to nie to samo co Ubezpieczenie na Życie, choć oczywiście w NNW również  obejmują śmierć ubezpieczonego. Tyle, że często  z pewnym „ale” co do powodu śmierci ubezpieczonego, a wiele firm ma również karencje po jakim czasie ubezpieczenie dopiero zaczyna działać. Należy więc szczegółowo czytać ofertę! 

Ubezpieczenie na Życie możecie oczywiście rozwinąć w ubezpieczenie dodatkowe. Tak samo możecie być ubezpieczeni w kilku miejscach na życie – tak zrobił mój tata. Wiecie, kiedy odczuwa się nieco komfort takiego ubezpieczenia (choć „komfort” brzmi moim zdaniem trochę brutalnie)? Kiedy wpadamy w to, co często wypieramy z naszej podświadomości, że może to dotknąć nas – najbliższa nam osoba zapada np. na chorobę nowotworową …

Ubezpieczenie na życie, które chciałam Wam pokazać –Gwarancja Optima, po pierwsze: działa od chwili w której zawieracie umowę i oferuje duże kwoty odszkodowania w stosunku do składki. Po drugie: jeżeli zachorujecie w trakcie ubezpieczenia na śmiertelną chorobę zostanie wypłacona część ubezpieczenia (50%), którą możecie przeznaczyć np. na leczenie (ubezpieczyciel nie ingeruje na co pieniądze zostaną wydane – może to być nawet podróż chorego do wymarzonego miejsca na świecie). Po trzecie: zasady są jasne i przejrzyste.

 

Warto również umówić z agentem ubezpieczeniowym.

Aby odpowiednio zrozumieć umowę jaką zawieracie z ubezpieczycielem warto umówić się na spotkanie z Agentem Ubezpieczeniowym. Takie spotkanie możecie odbyć w dowolnym miejscu – Waszym mieszkaniu, w biurze agenta, czy nawet na placu zabaw na którym jesteście z dzieckiem.

Agent dobierze ofertę bezpośrednio pod was i Wasze możliwości finansowe (wiadomo, że im wyższa kwota ubezpieczenia, tym wyższe comiesięczne kwoty opłacania ubezpieczenia). Wyjaśni również to, czego możecie nie rozumieć czytając warunki, a jego zadaniem jest również rozwiać Wasze wątpliwości. Odpowie na Wasze pytania i podejdzie indywidualnie do waszych potrzeb.

Ubezpieczenie na życie w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Compensa jest dla osób fizycznych i dla przedsiębiorców. Dla osób do 70 roku. Należy jednak pamiętać, że osoba, która chce się ubezpieczyć musi spełnić kilka warunków (np. nie może być w trakcie chorób np. nowotworowych).

 

 

 

DLACZEGO WARTO SIĘ UBEZPIECZYĆ?

Są rzeczy, których nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć. Mnie najbardziej przerażają wypadki samochodowe. Może dlatego, że w jednym wypadku samochodowym brałam udział (wjechał w nas pijany kierowca, któremu już wcześniej zabrano prawo jazdy). Mój strach przed jazdą autem na dłuższe trasy jest namacalny i chyba tylko mój mąż wie ile mnie kosztują podróże autem – te duże i te całkiem małe do Poznania i z powrotem do Śremu.

Zawsze kiedy jedziemy boję się wypadku. Boję się, kiedy mój mąż sam w pojedynkę jedzie gdziekolwiek (nawet na mecz z kolegami, gdzie to raptem z 15km). Jest jasne jak Słońce, że żadne pieniądze nie byłyby w stanie zrekompensować nam śmierci ukochanej osoby, ale to na pewno pozwala zabezpieczyć w pewien sposób siebie, dopóki z powrotem nie staniesz na nogach. Zabezpiecza też dzieci.

Ja np. wiem, że gdyby nam się coś stało to moi rodzice na pewno wzięliby chłopców do siebie i zapewnili wszystko co potrzebne do życia, otoczyliby odpowiednią opieką i miłością. Ale na pewno te pieniądze pomogłyby w ich edukacji, czy może po prostu byłyby świetnym „startem” w dorosłością dla nich.

I choć mam nadzieję, że dożyję z mężem czasów, w których pomarszczeni i siwowłosi będziemy wspominać naszą młodość na bujanym fotelu, to przecież nigdy nie wiem jakie plany ma dla nas los … Dlatego jesteśmy ubezpieczeni. Wszyscy.

A Wy?

Ubezpieczenie można też połączyć z oszczędzaniem

W ostatnim czasie wiele osób odkłada dla swoich dzieci pieniądze. Sami zastanawialiśmy się nad czymś takim dla Jasia oraz w późniejszym czasie dla Stasia. Chodzi po prostu o taki zastrzyk gotówki, kiedy np. skończą 21 lat. Start, który na pewno pomaga w dorosłości – chociażby zapewnia wkład własny na mieszkanie, pomaga opłacać studia, czy bieżące wydatki, albo finansuje ślub. Compensa ma taki produkt, GWARANCJĘ KOMFORT, który łączy ubezpieczenie na życie, jak i zarówno pozwala oszczędzać na korzystnych warunkach – bez tzw. podatku belki i z gwarancją minimalnej kwoty wypłacanej po zakończeniu umowy.

Istnieje też możliwości inwestowania w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. Czym jednak przede wszystkim różni się on od zwykłego oszczędzania w banku? Tym, że nie tylko pozwala odłożyć gwarantowaną kwotę, ale również zabezpiecza życie rodzica. Tak więc niezależnie od tego, co się wydarzy w przyszłości dziecko otrzyma ustaloną wcześniej gwarantowaną kwotę.

Kwotę tego ubezpieczenia oraz długość opłacania składek również ustala się indywidualnie. Chodzi tu przede wszystkim oto jaki macie możliwości finansowe. Tak żeby składki nie obciążały za bardzo Waszego budżetu i były dla Was wygodne.

Jeżeli więc chcecie rozważyć zabezpieczenie siebie i dzieci, albo po prostu dowiedzieć się więcej o którymś z powyższych produktów wypełnijcie niezobowiązujący formularz dzięki któremu skontaktuje się z Wami Agent Ubezpieczeniowy i przedstawi najlepszą ofertę dla Ciebie i Twoich najbliższych. LINK.

 

______

 

Ten wpis powstał dzięki współpracy i wskazówkom Towarzystwa Ubezpieczeniowego Compensa Vienna Insurance Group.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.