Wywiad z mgr Katarzyną Payerhin dietetykiem Naturhouse.

Pierwszy wpis jaki powstał na temat Naturhouse wywołał na fanpage sporą kontrowersję i długą dyskusję. Wśród wielu zadowolonych klientów, którym udało się zarówno zrzucić zbędne kilogramy jak i z powodzeniem przejść przez proces stabilizacji, znalazło się wielu niezadowolonych klientów. Było wiele wypowiedzi o efekcie jojo, o suplementach w diecie, oraz o cenie za wizytę. Wszystkie Wasze wypowiedzi trafiły do centrali Naturhouse, a ja postanowiłam z mgr Katarzyną Payerhin opowiedzieć co nie co o suplementach, efekcie jojo i o tym, czy naprawdę suplementy z NH są potrzebne również po przejściu przez proces stabilizacji.
 

Efekt jojo przeplata się przez wiele wypowiedzi ludzi, którzy korzystali z różnego rodzaju diet, również z systemu opracowanego przez Naturhouse. Czy można zapobiec efektowi jojo, a jeżeli tak to w jaki sposób i jaki jest najczęstszy błąd osób odchudzających się, których dotyka również efekt jojo?

Efekt jojo niestety dotyczy wielu osób, które skończyły kurację odchudzającą. Przyczyną tego zjawiska może być nieumiejętne wprowadzanie do swojego jadłospisu produktów dotychczas zabronionych i ograniczonych lub powrót do nawyków żywieniowych sprzed diety. Ważnym etapem każdej kuracji odchudzającej jest stabilizacja masy ciała – polega ona na stopniowym zwiększaniu kaloryczności posiłków przy jednoczesnym stosowaniu głównych zasad diety. Stabilizacja powinna trwać co najmniej 8 tygodni, a zabronione i ograniczane dotychczas produkty wprowadzamy indywidualnie, zwracając uwagę na reakcję organizmu. Istotne jest, aby taki proces był przeprowadzany pod okiem dietetyka, którzy będzie czuwać nad jego prawidłową realizacją. Porzucając z dnia na dzień zdrowe nawyki i wracając do przyzwyczajeń sprzed diety możemy być pewni powrotu zrzuconych kilogramów. Bardzo ważne jest również, by po osiągnięciu celu nie rezygnować z aktywności fizycznej- dokładając kalorii i odejmując wysiłek fizyczny narażamy się na efekt jo-jo.

 

Suplementy diety wprowadzone do opracowanej diety przez Naturhouse wywołują sporą kontrowersję, ponieważ według wielu osób dieta powinna być tak zbilansowana aby suplementów w ogóle nie używać. Po co więc tak właściwie są te suplementy? I co wchodzi w ich skład?

W związku z postępem technologicznym i rozwojem żyjemy szybko i w dużym stresie, przez co nie zawsze łatwo jest zapewnić sobie odpowiednią podaż oraz wchłanianie witamin oraz makro i mikroskładników tylko z pożywienia. Może się to odbić na naszym zdrowiu, wyglądzie i samopoczuciu. W dzisiejszych czasach i przy masowej produkcji żywności nawet przy najlepiej zbilansowanej diecie można borykać się z problemem niedoborów. Suplementy Naturhouse nie tylko uzupełniają ewentualne niedobory, ale również dzięki zawartości wielu różnorodnych składników aktywnych pomagają rozwiązać problemy, z którymi borykają się osoby zgłaszające się do naszych dietetyków. Pomagają one w detoksykacji i oczyszczeniu organizmu z toksyn, zwalczaniu zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawie pracy przewodu pokarmowego, poprawie krążenia i walce z żylakami itp. Niektóre z nich również pomagają złagodzić nadmierny apetyt. Suplementy Naturhouse zawierają naturalne wyciągi z ziół, warzyw i owoców, które pochodzą ze specjalnych ekologicznych upraw. Ich produkcja odbywa się z zachowaniem najwyższych norm jakości i bezpieczeństwa.

 

Wizyty w Naturhouse są raz w tygodniu. Co tak naprawdę wchodzi w cenę wizyty? I dlaczego one są takie częste?

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu stworzyliśmy metodę, która zapewnia najlepsze efekty w osiągnięciu celu. Spotkania z dietetykiem odbywają się raz w tygodniu w celu zapewnienia odpowiedniej opieki, modyfikacji zaleceń, doboru odpowiedniej suplementacji do osiąganych wyników oraz utrzymania wysokiego poziomu motywacji, co w głównej mierze odpowiada za powodzenie kuracji. Dzięki cotygodniowym wizytom nasi specjaliści mają możliwość niezwłocznego reagowania na potrzeby danego organizmu i dostosowywania diety do danej osoby. Nasi klienci mogą na bieżąco zadawać nurtujące ich pytania i rozwiewać ewentualne wątpliwości. Otrzymują wsparcie i opiekę na najwyższym poziomie. Na cenę kompleksowej kuracji w Naturhouse składają się trzy elementy: pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana dieta, wliczona w to naturalna suplementacja oraz stała opieka dietetyka. Na każdej wizycie dokonywane są pomiary składu ciała oraz pomiary obwodów, a dietetyk służy wsparciem merytorycznym oraz psychicznym, gdyż jest swego rodzaju coachem, który wspiera i motywuje.

 

 

Na czym dokładnie polega proces stabilizacji? Czy po tym procesie nadal trzeba używać produktów z Naturhouse?

Proces stabilizacji jest tak samo ważny jak samo odchudzanie. Dietetyk powoli zwiększa kaloryczność diety w odpowiedni sposób, tak aby uniknąć efektu jo-jo. Umiejętnie wyprowadza nas z diety, stopniowo włączając do niej produkty, które dotychczas były zabronione lub ograniczone, obserwując na bieżąco reakcję organizmu. Wizyty odbywają się rzadziej, a suplementy są nakierowane na inne działanie (odżywienie organizmu, utrzymanie wagi). Stabilizacja powinna trwać co najmniej 8 tygodni. W trakcie tego procesu uczymy się radzić sobie samodzielnie z coraz mniejszym wsparciem specjalisty i suplementacji. Ważne jest, by nie traktować „bycia na diecie” jak okresu, który dobiegł ku końcowi i teraz możemy pozwalać sobie na żywieniowe grzeszki i powrót do nawyków sprzed kuracji. Pamiętajmy, że dieta to styl życia, a nie krótkotrwały proces. Stabilizacja w umiejętny sposób uczy wyważać na co można sobie pozwolić od czasu do czasu, nie tracąc dotychczasowych osiągnięć. Po jej zakończeniu można nadal używać produktów Naturhouse, gdyż nie są to tylko suplementy wspomagające odchudzanie, ale również wzmacniające włosy, skórę i paznokcie, oczyszczające, wspomagające pracę układu pokarmowego, odżywcze, wspomagające zdrowy sen, pomagające przeciwdziałać objawom menopauzy, uzupełniające poziom magnezu i wiele innych! Nie jest to jednak konieczne, gdy kuracja zostanie przeprowadzona do końca.

 

Jaki jest najczęstszy mit z jakim się spotykacie na co dzień o działalności Naturhouse?

Suplementy nie działają i nie są potrzebne w kuracji odchudzającej.

Pomijając pęd życia i stresy jakie nam towarzyszą, pamiętajmy, że ziemia nie jest już tak bogata w minerały jak za czasów naszych dziadków, pradziadków. Pestycydy, smog, kwaśnie deszcze czy po prostu dodatki do żywności, które przyspieszają procesy wzrostu i utrzymują dłużej ich świeżość, powodują że nie ma w nich tak dużej ilości witamin i minerałów, jak kilkadziesiąt lat temu. Dlatego bardzo ważna jest naturalna suplementacja, która wzbogaci nasze organizmy w antyoksydanty, witaminy, minerały czy nawet błonnik. Dodatkowo nasze suplementy skutecznie wspomagają kuracje odchudzające, antycellulitowe, oczyszczające organizm, hamujące zwiększony apetyt na słodycze, wzmacniające naczynia krwionośne/przeciwżylakowe, wzmacniające włosy, skórę i paznokcie, regulujące pracę przewodu pokarmowego, wzmacniające organizm, na przytycie, wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej u osób ćwiczących, wspomagające redukcję obwodów dolnych partii ciała. Dowodem na to jest ponad 8 milionów zadowolonych klientów na całym świecie.

 

 

          mgr Katarzyna Payerhin
dietetyk Naturhouse.

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.