Dlaczego warto korzystać z salonów z profesjonalną bielizną? Wywiad z Anną Rubach-Hamelą, właścicielką sklepów Chabur.

Często pytacie o biustonosz do karmienia piersią. W sumie jest naprawdę o co pytać, bo wbrew pozorom dobrać odpowiedni stanik to  nic prostego. Tak naprawdę około 80% Polek ma źle dopasowany stanik. Zamiast skorzystać z odpowiedniego salonu w którym mamy do czynienia z braffiterkami, wolimy kupować tanie, źle dopasowane staniki w sklepach z bielizną za 10, czasem 20 złotych. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że może to mieć wpływ nie tylko na aspekt wizualny, ale również zdrowotny i może … zatykać kanaliki przy laktacji.

Poniżej wywiad z właścicielką salonów Chabur.

 

Jak rozpoczęła się Pani przygoda z brafittingiem i co skłoniło Panią do otworzenia salonu z profesjonalną bielizną dla kobiet?

Moja przygoda z brafittingiem zaczęła się od potrzeby, mojej własnej potrzeby posiadania idealnego biustonosza. Sama borykam się ze znaczną asymetrią piersi co zawsze stanowiło dla mnie problem. Nie wiedziałam jaki mam rozmiar biustu, co jest dla mnie dobre i jak powinnam ten biustonosz zakładać.

 

Jakie najczęstsze błędy popełniają Polki w dobieraniu staników i jak koryguje brafitterka?

No cóż błędy są bardzo różne, ale najczęstszym błędem jest jednak za duży obwód a za mała miseczka.

 

Przeciętna Polka nie korzysta z salonów z brafitterką, jakie są najczęstsze powody?

Myślę że wiele kobiet się boi i to różnych spraw. Może to być wstyd przed pokazaniem się obcej osobie, może to być strach i obawa że nie będzie dla Niej rozmiaru. Tak naprawdę każda z nas jest inna i każda ma inne kompleksy.

 

Jakie są konsekwencje złego dopasowania biustonoszu?

Oj konsekwencje są bardzo poważne choć niewidoczne na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim noszenie zbyt małych miseczek a co za tym idzie zbyt krótkich fiszbin może powodować zgrubienia pod pachami a dalej guzki.

Oczywiście bóle kręgosłupa, migreny czy żołądka to także konsekwencje złego rozmiaru biustonosza.

Czy da się odwrócić skutki złego dopasowania biustonoszu dopasowaniem odpowiedniego?

Niestety nie. Można jedynie zakamuflować skutki złego dopasowania. Należy pamiętać że 85% ciężaru biustu spoczywa na obwodzie a nie na ramiączkach. Dlatego jeśli nosimy zbyt luźne obwody biust nie ma podparcia, co za tym idzie wyciąga się, staje się wiotki i mniej gęsty-niestety tego cofnąć już nie możemy.

Dlatego tak ważne jest idealne dopasowanie, wtedy będziemy się dłużej cieszyć biustem na właściwej pozycji.

 

Piersi w ciąży ulegają zmianie, kiedy i jak najlepiej dopasować biustonosz by starczył na trochę dłużej i czy biustonosz kupiony w ciąży będzie odpowiedni do karmienia piersią?

Piersi w ciąży są bardzo wrażliwe a także z miesiąca na miesiąc zmieniają swój rozmiar. Błędem jest noszenie starych biustonoszy na zasadzie „a nie jest źle jakoś się mieszczę”, warto kupić biustonosz na czas ciąży. Proszę się nie bać nie trzeba co miesiąc kupować nowego. Nasze Brafitterki dobierają biustonosz na czas ciąży tak aby posłużył na dłużej. Najczęściej wystarcza jeden lub dwa na czas ciąży.

Jeśli chodzi o biustonosz typowy do karmienia piersią, nie ma sensu kupowania go na początku ciąży. Taki biustonosz najlepiej będzie zakupić na 4 tygodnie przed rozwiązaniem, wtedy też brafitterka odpowiednio dobierze rozmiar. Oczywiście musimy pamiętać aby zachować miejsce na wkładkę oraz na przypływ pokarmu po porodzie.

Warto tu jeszcze wspomnieć o bieliźnie modelującej która pięknie pomaga wrócić do formy po porodzie a jest zdecydowanie wygodniejsza niż znane pasy. Już po 4 tygodniach po naturalnym porodzie i po 6 tygodniach po cesarce można taką bieliznę zakładać. Pomaga ona mięśniom  wrócić do formy, a przy tym jest bardzo komfortowa i niewidoczna pod odzieżą.

 

_________________

Anna Rubach-Hamela jest właścicielką salonów z bielizną CHABUR. W Śremie salon jest od 2 lat w Środzie Wlkp już dojrzały od 18 lat. Brafittingiem zajmuje się od 6 lat. Wszystkie dziewczyny obsługujące w salonach CHABUR są wykwalifikowanymi brafittekami.

 

 

Ponadto salony Chabur oferują produkty dla Amazonek, również protezujemy  i dobieramy rozmiary protez. Współpracujemy z NFZ dlatego można u nas śmiało zakupić protezę w ramach refundacji. – dodaje Anna.

____

 

 

Specjalnie dla Was zrobiłam porównanie dwóch różnych staników do karmienia piersią. Ten u góry to dobrany przez Dorotę stanik w salonie Chabur. Drugi, kupił mi PT kiedy byłam w szpitalu, a ponieważ miał do wyboru tylko szmatkę, bez żadnego fiszbinu itp. efekt jest … straszny. Po prostu z moim rozmiarem naprawdę trudno zakupić coś innego, zwłaszcza, kiedy robię to w zwykłych sklepach z bielizną, gdzie nie mam do czynienia z brafittingiem.

Odkąd karmię piersią mam podobnie jak Ania asymetrię piersi. Prawa pierś jest znacznie większa, mam też w niej zupełnie inną produkcję mleka (więcej, szybciej się napełnia,częściej muszą ją opróżniać). Próby wyregulowania w niej laktacji są trudne i nie wiem czy jeszcze mi się to uda. Na zdjęciu u góry nie bardzo to widać, ale ogólnie, kiedy zakładam stanik zaznaczony krzyżykiem (używam go na noc) widać ogromna różnicę w wielkości piersi. W przypadku dopasowanego stanika nie. Stanik został dopasowany pod większą miseczkę.

Noszenie profesjonalnej bielizny wpływa również na nasz kręgosłup. Mamy zupełnie inne obciążenie i zupełnie inaczej odczuwa to nasz kręgosłup, zwłaszcza, kiedy matka natura obdarzyła nas tak hojnie jak mnie. Ja dodatkowo mam chory kręgosłup, więc odczuwam znaczącą różnicę. Jak wspomniała Anna powyżej jednym z dodatkowych problemów zdrowotnych jest migrena, której zwykle z tym nie wiążemy, ale również problem z żołądkiem. Zwłaszcza w przypadku dużych piersi.

Dlatego drogie Polki! Dbajcie o swoje piersi!

 

____

UWAGA!

Na hasło: MATKAPREZESA w sklepach Chabur-link można skorzystać z 15% zniżki na cały asortyment do końca maja! Sklepy znajdują się w Śremie – w galerii Polonia, oraz w Środzie Wielkopolskiej na ul. 17 Września 12.

 

 

2 komentarze

  1. Racja, sama korzystam z profesjonalnych usług przy doborze biustonosza.

  2. Byłam, kupiłam, o rabacie zapomniałam 😢

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.