Ankietę wypełniło 260 osób [przyznam zrobiłam wielkie oczy, bo w przeciągu niecałej godziny wypełnień było ponad sto].

Chciałam z początku przeciągnąć  ankietę do końca tygodnia, ale stwierdziłam, że nie ma sensu, więc kończę ją z wynikiem zadowalającym dla mnie i dzielę się z Wami wynikami.

Przede wszystkim 99% ankietowanych to … kobiety! [257!] Tylko trzech Panów wypełniło ankietę. Ale na fb jest ich trochę więcej. Niemniej jednak na moim blogu prym wiodą Panie.

Oczywiście biorę pod uwagę fakt, że na mój blog wchodzi miesięcznie ok. 12-18 tysięcy ludzi. Więc 260 wypełnień to taka tam kropla w morzu.

54% osób jest w przedziale wiekowym 26-35 lat. To najliczniejsza grupa. Zaraz potem 32% to osoby w wieku 18-25.

53% [139 osoby] ma wykształcenie wyższe.

40% [104 osoby] mieszka w dużych miastach powyżej 100 tys ludności.

 

Najbardziej interesowało mnie Wasze zdanie na temat wpisów  sponsorowanych. Jak wiecie MP nie jest typowym blogiem marketingowym i przyznam na razie nie chcę tego zmieniać. Wracam na etat, więc nawet nie będę mogła się tym zająć tak jak chciałam jeszcze na początku roku. Niemniej jednak wcale nie oznacza to, że nic sponsorowanego się nie pojawi. Dlatego zależało mi na Waszym zdaniu. A myślę, że skoro tworzycie MP razem ze mną, głos też macie.

Bardzo się cieszę z odpowiedzi na temat konkursów. Bo aż 57% tj. 148 osób stwierdziło, że to bardzo dobrze. 16% chciałoby dostać od nas jakieś prezenty, a 27% nie ma zdania.

Przede wszystkim chciałabym zwrócić uwagę, że robiłam dwa konkursy przez te dwa lata, ale to nie dla mnie.

Po pierwsze: po takich konkursach przychodzą puste lajki, z których jedna, może z 10 zostaną ze mną na dłużej, reszta będzie tylko fajnie wyglądać, ale ich zaangażowanie będzie zerowe. Poza tym rozważam również ile % z osób biorących udział w konkursie, po konkursie pokazuje mi faka i znika.

Po drugie: nie chce mi się. Sprawdzenie, czy wszyscy polubili sponsorów, udostępnili ewentualny plakat itp. to nie moja bajka. Tym bardziej, że potem jest całe gro niezadowolonych, którzy nie potrafią przegrywać. Albo oskarżają o bycie oszustem i nagradzanie znajomych.

Po trzecie: takie konkursy są  w większości nielegalne. Możecie więcej poczytać o TU . Ten artykuł jest świetny i dla osób organizujących i dla tych, którzy biorą w konkursach udział.

Kolejna sprawa jest taka, że 81% ankietowych nie przeszkadzają wpisy sponsorowane.  Również 82% [212 osób] jest w stanie określić, które wpisy są sponsorowane, a które nie, co również mnie cieszy.

92% [239 osoby] mają do mnie zaufanie w sprawie wpisów sponsorowanych. I wiedzą, że na pewno ich nie oszukam. Dzięki!

We wpisach sponsorowanych chętnie zobaczycie:

1. Gadżety do użytku domowego – 49% [127 osoby]

2. Zabawki – 29% [75 osoby]

Kosmetyki, wycieczki są mniej więcej po równo, a najmniej zainteresowani jesteście modą. Co również mnie cieszy, bo tematyka mojego bloga daleka jest od mody dziecięcej. I jak widać moi czytelnicy podzielają moje zdanie.

Pytałam Was również o cenę produktów z wpisów sponsorowanych. 45% [116 osób] stwierdziło, że nie ma zdania [i tak jak się coś spodoba będziecie na to zbierać]. W sumie ja też tak mam. Więc rozumiem. Ale równie liczna grupa [choć nieco mniej] – tj. 39% [101 osób] – nie stać na drogie gadżety, więc proszą o litość. [zapomniałam chyba dodać pytania do oznacza 'drogie’ gadżety, bo w sumie dla każdego będzie to znaczyć coś innego].

95% osób ankietowych [248 osoby – liczę tę jedną osobę, która napisała na fb, że się pomyliła i wcisnęła 'nie’] twierdzi, że MP jest blogiem wiarygodnym! 

Dzięki! Dzięki! Dzięki!

W ankiecie pojawiły się pytania nie mające zbyt wiele wspólnego z wpisami sponsorowanymi, a raczej blogiem. Ciekawska baba jestem.

1. Pytanie o instagram, bo jak wiecie nie posiadam go. Parę razy mnie o niego pytano. Ale aż 94% to nie przeszkadza! PT jest zadowolony i to on w sumie powinien Wam podziękować, bo rozważałam założyć na jego telefonie, mój się wiesza.

2. Na MP wchodzicie w większości w zależności od tego co wyświetli Wam się na fb. Takiej odpowiedzi udzieliło 60%. Co zabawne – 23 osoby [grupa mało liczna] bo raptem 9% zaznaczyło, że wchodzi 'jak sobie przypomni, a przypomni rzadko’ – co paradoksalne trafili akurat w ankietę. 🙂

3. Pytałam też skąd przyszliście na MP. Podałam takie profile po których zauważyłam największy ruch, ale i tak 57% zaznaczyło inne. Po pytaniu na fb okazało się, że były to: fora dyskusyjne, fb – grupy rodzicielskie, ktoś polecił na fb itp. Parę osób przyszło z Nasz Śrem.

4.Najchętniej czytacie … wszystko! 67% – 172 osoby. 13% lubi tematy kontrowersyjne. 8% Chujową Panią Domu [przyznam, nadrobię, dawno nic nie było 🙂 ], 7% dialogi i 5% tematy o wcześniactwie. Teraz spokojnie tematy o wcześniactwie możecie czytać bezpośrednio na portalu zawczesnie.pl.

 

Jeżeli zaś chodzi o mnie … dzięki wielki! 🙂 Na pewno pojawi się jeszcze jedna, ogólna ankieta już wkrótce.

 

 

 

 

 

7 komentarzy

 1. Ja zobaczylam Cie w „lajkach” moich znakomych. A ze tez mam wczesniaka , obecnie 3 latke , to zostalam i czytam. Ankiete wypelnilam więc jestem jedną z tych 39% w przedziale wiekowym 18-25 🙂 pozdrawiam.

 2. mama bliźniaczek

  w pytaniu „skad znam/ jak trafilam na MP” również zaznaczyłam „inne”. Znam cie od Matki nie Wariatki i profilowi WCześniaki- Cudaki na fb 😉 sama jestem matka wcześniaczek urodzonych 15 tygodni przed terminem.

  1. mama bliźniaczek

   i również należę do osób z grupy wiekowej 18-25 😉 pozdrawiam

 3. Stworzyłaś sobie grono oddanych rozsądnych czytelników, więc nie ma co się dziwić wynikom 😉

 4. A ja Ci chcę podziękować!
  ujrzałam Cię w jakimś komentarzu na którymś z blogów jakie czytam i przyznam z ciekawości kliknęłam kto to ta Matka Prezesa jest. i tak się tu wtopiłam, że przez 3 dni podczas choroby przeczytałam 90% bloga – resztę nadrobię w weekend.
  Pozdrawiam
  KasiaS

  1. Noemi Skotarczak

   To ja dziękuję Tobie za komentarz! 🙂

 5. Ja znalazłam Cię na mjakmama forum 🙂 udzieliłaś się gdzieś i sensownie mówiłaś,a że miałaś odnośnik do bloga to zerknęłam i zostałam. Powiem szczerze że byłam jednaz tych osób które zaznaczyły ze zaglądają tu jak im sie przypomni.To dlatego, że raz wchodze codziennie a potem np mam miesiąc przerwy od czytania Twojego bloga, nadrabiam wpisy i później znowu jestem na bierząco i tak w kółko 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.