Pokój dziecięcy dla rodzeństwa z marką Meblik.

Jak rozwiązać problem małego metrażu w pokoju dziecięcym? Jak połączyć dwójkę dzieci w jednym pokoju? Jak zaprojektować pokój wspólnie z firmą Meblik? Ile czeka się na meble i jak wygląda kwestia składania? Zapraszam dzisiaj do wpisu, który powstał przy niesamowitej współpracy z firmą Meblik.

Każdy z nas chciałby posiadać dla swojego dziecka duże, osobne pokoje, podobnie jak większość chciałaby posiadać osobne sypialnie, ogromne salony i jadalnie. Oczywiście są rodzice, którzy każdy z tych punktów mogą odhaczyć w swoim miejscu zamieszkania, ale jest cała masa rodziców, którzy muszą połączyć jeden (często mały) pokój dla dwójki, a czasem trójki dzieci.

Nie ma w tym nic złego, bo po prostu – zwłaszcza przy dzisiejszych kolosalnych ratach kredytowych – nie zawsze udaje się wynająć czy kupić większe mieszkanie. I choć sami mieliśmy zupełnie inne plany na mieszkanie to musieliśmy je przenieść w czasie, kiedy sytuacja na rynku nieco się ustabilizuje.

 

ŁÓŻKO PIĘTROWE CZY POJEDYNCZE?

Na początku chciałam dwa osobne łóżka, bo taki był mój początkowy zamysł, ale brakowało nam kilku centymetrów. Koniec końców zgodziłam się na łóżko piętrowe, bo po prostu nie mieliśmy zbyt dużych możliwości przestrzennych, a chcieliśmy wykorzystać miejsce maksymalnie.

Kiedyś już byliśmy posiadaczami łóżka piętrowego, ale ze względów bezpieczeństwa z niego zrezygnowaliśmy, bo Staś któregoś dnia spadł z samej góry. To łóżko, w porównaniu do naszego poprzedniego jest po prostu dużo stabilniejsze, lepsze jakościowo i ma bardzo dobre materace, na co też warto zwracać uwagę.

Do tego tapicerkę można ściągać i prać. Kolejny plus!

Świetnym rozwiązaniem na małe metraże (choć u nas skos dyskwalifikował na starcie takie możliwości) są łóżka z biurkiem. W ten sposób jeżeli rodzeństwo ma razem pokój i jest miejsce, to można dużo miejsca zaoszczędzić decydując się na łóżko piętrowe, które zamiast drugiego łóżka na dole ma biurko. Takie rozwiązanie może być też świetne dla bardzo małych pokoi jeżeli jest w nim tylko jedno dziecko, lub dwójka dzieci szkolnych.

 

BIURKO CZY BIURKA?

Mieliśmy około 160 cm na to aby ewentualnie zmieścić dwa biurka. Oczywiście mogliśmy to jeszcze inaczej rozwiązać i zdecydować się na dwa małe biurka po przeciwległych ścianach (tam gdzie jest aktualnie komoda), ale koniec końców najlepszym z możliwych rozwiązań było zdecydowanie się na jedno, długie biurko z dwoma krzesłami do tego biurka.

Po pierwsze: uznaliśmy, że w ten sposób jak do Jasia przychodzi kolega to mają gdzie usiąść. Krzesła są bardzo wygodne i dostosowane do kręgosłupa.

Po drugie: u nas króluje zabawa LEGO (głównie LEGO) i teraz chłopcy mogą razem konstruować budowle przy biurku bez zbędnych kłótni.

Po trzecie: możemy w wygodny i prosty sposób pomagać Jasiowi przy lekcjach siadając z nim do jednego biurka.

Zgadzam się oczywiście z tezą, że każdy powinien mieć swój własny, prywatny bałagan na biurku, ale u nas się to absolutnie nie sprawdzi, ponieważ Staszek jest pedantem, wszystko musi być poukładane, a Jaś potrzebuje maksymalny porządek i jak najmniej dekoracji żeby się nie rozpraszać.

 

PÓŁKI NA KSIĄŻKI, CZYLI MOJE SPEŁNIONE MARZENIE.

To ja zasugerowałam małą modyfikację półek, kiedy dostałam pierwszy projekt. Chłopcy mają bardzo dużo książek, a przecież wcale na takiej ilości nie poprzestaniemy. Na bieżąco uzupełniamy różne pozycje, które mamy na liście.

Wiem z wiadomości, które od Was dostałam, że półki zrobiły na Was największe wrażenie. To takie moje małe marzenie, by kiedyś zrobić dzieciom ścianę z półkami, które sięgają pod sam sufit by poukładać wszystkie książki seriami.

To marzenie spełniłam, co widać, a układanie książek było dla mnie ogromną przyjemnością. Ja uwielbiam książki, zapach książek i wszystko co związane z książkami. Cieszę się również, że zaraziłam tym dzieci. O ile wiadomo, że łatwiej zarazić książkami młodsze dzieci, o tyle w przypadku nastolatków bywa już czasem dużo trudniej. Mimo to Janek ma swoje własne serie, a jedną serię kupił sobie sam, co było ogromną inwestycją z jego strony.

 

GDZIE TE UBRANIA?

Ano właśnie. Jedno z najczęstszych pytań jakie mi zawaliście dotyczyło ubrań.

Komoda, którą chłopcy mają w pokoju w całości jest zapełniona. Nie ma w nich jednak ubrań, bo ubrania dzieci mają w szafach i komodach, które mamy na korytarzu. W ten sposób udało się zaoszczędzić miejsce na zabawki, których jednak nomen omen jest naprawdę sporo. W jednej części komody mamy pudła z LEGO.

 

GDZIE TE WSZYSTKIE WIELKIE ZABAWKI?

Gdzie jest baza Psiego Patrolu? Samolot i statek, czyli wszystkie te gigantyczne rzeczy? Ano pięknie zmieściły się pod łóżkiem. Z początku myślałam, że wysuwana szuflada, której przeznaczeniem jest raczej pościel, aniżeli zabawki, będzie za płytka na to wszystko. Ale wszystko się zmieściło.

To jest o tyle wygodne, że jeżeli zabawki są pochowane, to naprawdę momentalnie łatwiej im wszystko sprzątać aby zachować porządek.

 

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z USŁUG MEBLIK.PL?

INDYWIDUALNY PROJEKT.

Możecie skorzystać z darmowego projektu. LINK 

Możecie zrobić taki projekt zarówno on-line, jak i bezpośrednio w salonach. Możecie również brać czynny udział w projekcie, dawać wskazówki, oraz przesłać swój zamysł. Na stronie znajdziecie również informacje jak prawidłowo wymierzyć pokój dziecka.

(uwaga! w projekcie warto uwzględnić parapety!)

 

DOSTAWA I MONTAŻ.

Panowie którzy do nas przyjechali byli po prostu przesympatyczni, uwinęli się ze wszystkim naprawdę szybko (zajęło im to 4 godziny). LINK

 

7 LAT GWARANCJI NA MEBLE.

Jakość mebli jest na naprawdę wysokim poziomie wykonania, ale mimo to macie 7 lat gwarancji na meble.

Codzienne użytkowanie mebli przez dzieciaki stawia przed nimi ogromne wymagania. Muszą być one nie tylko trwałe, ale i bezpieczne. Dlatego też na meble zmontowane przez naszą profesjonalną ekipę oferujemy aż 7-letnią gwarancję obejmującą wady dotyczące materiałów i wykonania. Elementy tapicerowane oraz dodatki są objęte 2-letnią gwarancją. 

 

WYSOKIEJ JAKOŚCI MEBLE. 

Firma oferuje jakość premium, ale w atrakcyjnych cenach i często można na stronie zobaczyć również atrakcyjne promocje. Dodatkowo przy produkcji wykorzystywana jest nowoczesna technologia i najwyżej klasy materiały. Firma jest doceniana również również na rynku światowym.

 

POLSKA FIRMA.

Kolejny plus! Meblik  to firma  z Polski. W ten sposób można wspierać polski rynek. Ale godne pochwały jest też to, że od 2008 roku firma działa wspólnie z Polską Akcją Humanitarną. Ufundowali budowę czterech studni w Sudanie Południowym, dzięki którym znacznie wzrost komfort życia mieszkańców Bor i Kuerdiek. 

 

KTÓRE MEBLE MAJĄ CHŁOPCY?

Łóżko piętrowe Dual White Atlantic – LINK

Biurko 160 White Oak – LINK 

Krzesło Solar – LINK 

Półki – przerywniki MODE White Oak – LINK

Komoda White Oak – LINK

Półki Duo White – LINK

Lampka biurkowa Stick Plus – LINK

______

Pokój możecie również obejrzeć na filmu.

 

____

 

Wpis powstał przy współpracy reklamowej z marką Meblik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.