Kinderkraft All Road Freedom, wózek w którym może zakochać się każda mama dziewczynki (ale nie tylko!), a przy tym kusi ceną i dodatkowymi funkcjami. Zapraszam więc do świata różu i kwiatów, no i poznajcie bliżej Blankę. Nie uwierzycie, ale panna ma już 1.5 roku i trochę jej się urosło.
KINDERKRAFT ALL ROAD FREEDOM – spacerówka dla najmłodszych.
Po tym jak sama przeszłam przez wiele wózków, miałam już pierwsze spostrzeżenia wózkowe przy rozpakowaniu Kinderkraft All Road. Jestem raczej zwolenniczką kubełkowych siedzisk, aczkolwiek 3 wózki spośród 5 jakie mieliśmy nie miały kubełkowego siedzenia. I te wózki świetnie się sprawdzały u starszego Stasia (takiego mniej więcej rocznego czy półtorarocznego). Niemniej jednak największym plusem takich wózków jest to, że rozkładają się całkowicie na płasko, więc świetnie będą nadawać się dla niemowląt, które jeszcze nie siedzą, a które nie chcą przebywać w gondoli (pamiętajcie, że w gondoli powinno się dziecko wozić jak najdłużej). W przypadku kubełków problem jest trochę bardziej skomplikowany, bo dziecko nie jest na płasko, choć my mieliśmy specjalną wkładkę spłycającą siedzisko, ale nie każdy wózek takie możliwości ma.
Kolejnym plusem jest to, że siedzisko jest odwracane. Dla mnie to największy atut wózków i decydując się na wózek spacerowy „po gondoli” brałam tę funkcję pod uwagę. Oczywiście starszaki jeżdżące tyłem do rodzica to żaden problem, ale ja wolałam mieć Staszka przodem do siebie, przynajmniej na początku. Myślę, że wielu rodziców ma podobne spostrzeżenia.
Trzecia rzecz, która była na plus to … pojemność kosza. Tu sugerowałam się również zdaniem Weroniki, która testuje ten wózek i która przyznała, że kosz jest naprawdę super, bo bardzo dużo mieści. Wielkość kosza również ceniłam, ponieważ jako osoba bez prawo jazdy byłam zawsze zdana sama na siebie, kiedy Artur był w pracy a ja musiałam robić zakupy. Ponadto nie będę ukrywać, że jak przyszedł sezon letni, gdzie połowę dnia spędzałam na placach zabaw, to im więcej miejsca miałam w koszu, tym więcej rzeczy mogliśmy ze sobą zabierać. Poza łopatkami i foremkami do piasku, nasze wózki musiały pomieścić też rowerek biegowy czy hulajnogę. Udźwig kosza Kinderkraft All Road Freedom to 5 kilogramów.
Pół żartem pół serio uważam, że każdy producent wózka powinien sprawdzać udźwig na podstawie opinii matek, bo w naszych wózkach jeździły takie nadprogramowe kilogramy, że moglibyśmy testować każdy wózek pod kątem wytrzymałości kosza. 🙂
KINDERKRAFT ALL ROAD FREEDOM – to co może Cię najbardziej przekonać do tego wózka.
- Ochronna barierka jest obustronnie wypinana (bardzo wygodne rozwiązanie przy wkładaniu i wykładaniu malucha, a w przypadku starszych dzieci do samodzielnego wsiadania)
- Koła wykonane są z pianki EVA, co oznacza, że pokryte są wysokiej jakości gumą, dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na przebicia. Koła posiadają również amortyzację na cztery koła, więc sprawdzą się zarówno na terenach miejskich jak i wiejskich. Dodatkowo przednie koła są obrotowe, oraz mają możliwość blokady.
- W daszku budki przeciwsłonecznej znajduje się siateczka wentylacyjna, która zapewni dziecku komfort termiczny, dodatkowo można przez nią obserwować dziecko. Sama budka jest również wodoodporna, oraz posiada filtr UPF+50.
- Daszek przeciwsłoneczny jest regulowany i powiększany, dzięki czemu dziecko jest właściwie osłonięte przed wiatrem i słońcem i to bez dodatkowej parasolki.
- Stelaż można złożyć razem z siedziskiem przy użyciu jednej ręki, dodatkowo przy złożeniu wózek nie rozłoży się samodzielnie np. w bagażniku dzięki automatycznej blokadzie
- Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa to mój „must have” w wózkach.
- Regulacja prowadnicy wózka pozwoli na dopasowanie jej położenia do wzrostu rodziców (jest to bardzo przydatne w przypadku rodziców, którzy bardzo różnią się wzrostem).
W porównaniu do wielu innych spacerowych modeli, w przypadku zakupu spacerówki Kinderkraft All Road Freedom otrzymamy dodatkowo: uchwyt na kubek, folię przeciwdeszczową, moskitierę i śpiworek na nóżki.
SPECYFIKACJA KINDERKRAFT ALL ROAD FREEDOM:
- Marka: Kinderkraft
- Model: ALL ROAD
- Waga: 11,6 kg
- Wymiary:
- Po rozłożeniu: długość – 93 cm, wysokość – 106 cm, szerokość – 62 cm
- Po złożeniu: długość – 81 cm, szerokość – 62 cm, wysokość – 28 cm
- Średnica kół: przednie – 18 cm, tylne – 24 cm
- Maks. waga dziecka: 15 kg
- Siedzisko:: szerokość – 35 cm, głębokość – 22 cm
- Oparcie: wysokosć – 52 cm, szerokość – 34 cm
- Normy:
EN 1888 - W zestawie: Uchwyt na kubek, folia przeciwdeszczowa, pokrowiec na nóżki, moskitiera
- Gwarancja: 24 miesiące
Podsumowując:
Jest to ciekawa propozycja spacerówki, w tym przypadku o mocnym akcencie kwiatowym (nie oznacza to wcale, że jest to jedynie propozycja dla dziewczynek). To również alternatywa dla osób, które nie chcą wydawać na spacerówkę wielu tysięcy złotych, a cenią sobie nowoczesne udogodnienia i wygląd.
___
Jeżeli użytkujecie Kinderkraft All Road będę wdzięczna za podzielenie się opinią.
___
Wpis powstał przy współpracy z marką Kinderkraft.
Cześć. Również zachwyciłam się tą spacerówką, jej funkcjami, wagą i naturalnie designem (wybrałam tą z kwiatowym printem)… Do czasu, gdy wyszłam na pierwszy spacer. Po pierwsze – co mi po duuuużej, powiększanej budce, skoro składa się samoistnie podczas jazdy? Po drugie – amortyzatory: niby są, a jakby ich nie było. Po trzecie – miał się składać jedną ręką, ale przycisk się zacina, a podczas składania trzeba przytrzymywać siedzisko w odpowiedniej pozycji, dodatkowo jak już uda się złożyć wózek, trzeba go szybko łapać, by nie upadł na ziemię. Szczerze powiedziawszy już wygodniej mi wnosić po schodach rozłożony wózek z niemowlakiem w środku, niż składać go z niemowlakiem na rękach… Wózek ma też oczywiście swoje plusy: regulowana rączka, duuży kosz na zakupy, świetny system regulacji pasów naramiennych i banalnie prosty system przekładania siedziska. Niestety wszystkie minusy, które wymieniłam sprawiły, że jestem mocno rozczarowana i szukam innego wózka dla swojego maluszka.