Pampers Preemie Protection. Najmniejsze pieluszki dla najmniejszych noworodków.

Co 10 dziecko na całym świecie rodzi się przed czasem. W Polsce jest to około 6-7% wszystkich porodów, w tym 1.5% dotyczy dzieci, które rodzą się z masą poniżej 1500 gramów. 17 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Wcześniaka, z tej okazji możecie razem z nami połączyć siły i wspomóc dzieci, które przyszły na świat przedwcześnie.

 

TROCHĘ NORMALNOŚCI.

Intensywna Terapia to miejsce cudów i tragedii. Inkubatory w rzędach jeden obok drugiego mają zastąpić mamine wnętrze, bo wewnątrz każdego z nich toczy się nierówna walka o zdrowie i życie. Niedojrzałe noworodki, których życie od pierwszych chwil po drugiej stronie jest zagrożone, potrzebują nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale też pielęgnacji.

Pamiętam taki czas, kiedy pieluszka dla wcześniaków mniejszych niż 1800 gramów sięgała Jankowi paszek i była wiele razy zawijana. Dzisiaj, kiedy patrzę na taką pieluszkę (zostawioną na pamiątkę) trudno uwierzyć, że dotyczyło to mojego dziecka, które lada moment mnie przerośnie. Z tej perspektywy trudno go sobie wyobrazić jako maluszka mierzącego 40 centymetrów i ważącego trochę więcej niż tytka cukru.

Dla najmniejszych dzieci, tych które ważą mniej niż 800 gramów firma Pampers stworzyła specjalne pieluszki. Są one dostarczane na oddziały neonatologiczne w szpitalach o III stopniu referencyjności i stały się namiastką „normalności” w świecie, w którym wszystko wydaje się za duże …

 

MILION PIELUSZEK.

Firma P&G oraz Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom podsumowała 13 listopada dwa lata wspierania wcześniaków. Na evencie miałam zaszczyt być i wysłuchać nie tylko ogromne autorytety medyczne w dziedzinie neonatologii, ale również obejrzeć jak wyglądała opieka nad wcześniakiem w szpitalu w 1953 roku i jak wiele się zmieniło.

Tak naprawdę polska neonatologia jest obecnie na światowym poziomie , mimo iż w latach 50 ubiegłego wieku zdecydowanie byliśmy daleko w tyle.

Co jednak najważniejsze – Pampers przekazał już bezpłatnie milion pieluszek dla wcześniaków szpitalom w całej Polsce. Jest to niesamowity sukces całej kampanii, tym bardziej, że te pieluszki są wyjątkowe nie tylko ze względu na wielkość. One zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach skrajnie przedwcześnie urodzonych.

 

PAMPERS PREEMIE PROTECTION.

Pieluszki Preemie Protection są w trzech rozmiarach. P1 dedykowane dla dzieci z masą mniejszą niż 2300 gramów, P2 dla dzieci mniejszych niż 1800 gramów i P3 dla dzieci mniejszych niż 800 gramów.

To co je wyróżnia poza wielkością to również inny system zapinania. Po pierwsze: rzep jest cichy, co dla nadwrażliwych wcześniaków jest ogromnym dobrodziejstwem. Po drugie: rzep można zapiąć w dowolny miejscu co umożliwia odpowiednie ułożenie kabli, ponieważ wcześniaki są podłączone pod sporą ilość urządzeń medycznych.

P&G prowadził badania we współpracy z ponad 100 pielęgniarkami z oddziałów NICU z USA, Kanady, Francji i Japonii, kiedy opracowywano pieluszki Pampers Preemie. W projekt zaangażowani byli również najwybitniejsi dermatolodzy i pediatrzy dziecięcy z całego świata.

 

Oprócz troski i miłości swoich najbliższych i ogromnej wiedzy oraz zaangażowania całego personelu medycznego potrzebny jest wysoko wyspecjalizowany sprzęt, a pieluszka przystosowana wielkością, kształtem i własnościami do ich potrzeb to ważny sojusznik – prof. dr hab. Ewa Helwich, Konsultant Krajowy w dziedzinie neonatologii.

 

Wy również możecie wesprzeć wcześniaki! 

Do 7 grudnia w sieci sklepów Carrefour trwa akcja wsparcia dla dzieci urodzonych przed czasem. Za każdą kupioną do tego dnia paczkę pieluszek Pampers, firma P&G przekaże 1 zł na rzecz Fundacji Wcześniak Rodzicie-Rodzicom. Fundacja od 16 lat wspiera leczenie i rehabilitację dzieci urodzonych przedwcześnie.

https://youtu.be/4eLEtCRRbxg

 

NIESAMOWITA WYSTAWA.

Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka firma Pampers nawiązała również współpracę z fotografką Zuzą Krajewską, która jak się okazało również jest mamą wcześniaka. Zuza Krajewska idealnie i z ogromnym wyczuciem uchwyciła wcześniaki, ich rodziców i personel medyczny.

Na zdjęciach można zobaczyć szpitalną rzeczywistość rodziców dzieci urodzonych przedwcześnie. Ja na zdjęciach widziałam sprzęt, który był mi tak bardzo znajomy, inkubatory, które tak doskonale znałam centymetr po centymetrze. Towarzyszyły mi w trakcie oglądania wystawy ogromne emocje. Sama byłam kiedyś częścią tego świata uchwyconego na zdjęciach.

Wystawa powstała przy wsparciu Instytutu Matki i Dziecka, Centrum Medycznego Żelazna oraz Klubiku Dziecięcego Pląskowo.

 

___

Wpis powstał przy współpracy z marką Pampers

 

 

 

3 komentarze

  1. Specjalnie kupię te pieluszki. Jestem mamą, byłam 2 tyg w szpitalu z 3 tygodniowym maluchem ( zapalenie pluc), ale ani trochę nie jestem w stanie sobie wyobrazić co czuje matka spędzając dzień po dniu nad inkubatorem. Ciesze się że przez taki drobny gest jak zakup pieluch, może jakieś maleństwo będzie dzień krócej w inkubatorze a dzień dłużej w domu z rodziną.

    1. Dziękuję!

  2. Jestem mamą wcześniaka urodzonego w 29tc z waga 1100g, w szpitalu spędziliśmy 54 doby, z czego 5 tygodni maluch leżał w inkubatorze. Gdyby nie różnorakie akcje dużych firm i fundacji nasze maluchy nie miałyby szans na przeżycie, bo polskich szpitali nie stać na sprzęt niezbędny do ratowania wcześniaków. Im ich więcej, tym lepiej dla dzieci i ich rodziców. Dzięki takim akcjom rodzice również maja coraz większy kontakt z własnymi dziećmi już od pierwszych chwil ich życia, a nie tylko mogą patrzeć przez szybę na swój skarb. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.