Trzy ciekawe pomoce szkolne.

Od dawna wiadomo, że najszybciej dzieci uczą się podczas zabawy. Najłatwiej jest im przyswoić wiadomości, kiedy nie są zmuszane do siedzenia przy biurku z książką pod nosem, a mają jednak te same informacje przekazywane w inny sposób. Czasem jest to forma wierszy, czasem piosenek, filmów dokumentalnych, ciekawych książek, a czasem gadżetów, które zainteresują nawet największych, szkolnych sceptyków.

FANTOM. HIT CZY KIT?

Obalamy jeden z mitów – to jest również zabawka dla dwulatków, choć producent zaleca ją dopiero od 10 r.ż.

Dwulatki ogólnie same w sobie są bardzo ciekawe świata. Oczywiście mając małego Jasia raczej inwestowaliśmy w zabawki adekwatne do wieku. Ale przy Staszku podział na zabawki nigdy nie istniał, bo niemalże od początku Staszek wolał zabawki Jaśka.

Kiedy dotarł do nas fantom Jaś był zainteresowany, ale to raczej była dla niego zabawka na „chwilę” i tak naprawdę jest to gadżet na późniejszą naukę, natomiast Staś do dzisiaj podchodzi, wyciąga, składa a obecnie już nazywa większość narządów.

Płuca, wątrobę, żołądek, serce, jelita i mózg można wyciągać.

Ta zabawka jest nie tylko dla uczniów szkoły podstawowej, ale również średniej. Może być stosowana również przez nauczycieli. Świetnie sprawdzi się u dzieci, które wychowywane są np. w duchu Montessori. Fantom pozwoli na szybsze zapamiętanie poszczególnych narządów.

Przy okazji również wykorzystaliśmy do tego karty, które można samodzielnie wydrukować – ale z tego co już mi ktoś napisał trzeba wykupić abonament, aby mieć możliwości druku. My je dostaliśmy, dlatego nie wiem na jakich warunkach się to odbywa. Karty są z printoteka.pl

Fantom możecie kupić TU.

 

TABLICA DO NAUKI MNOŻENIA. 

Jest wiele metod jak efektywnie nauczyć dziecko tabliczki mnożenia. Takie metody zwykle najbardziej są poszukiwane przez rodziców, których dzieci mają np. zaburzoną koncentracje i potrzebują trochę innego systemu nauki.

Tablicę, którą Wam tu pokażę mamy od dawna. Efekty były szybsze niż przy stosowaniu innych metod. Podejrzewam, że również dlatego, że tu każdy słupek ma inny kolor i jest to podzielone (choć jak zwrócicie, to u nas uwagę na zdjęciu jest kolorystyczny misz-masz).

Do zestawu dołączony jest płócienny woreczek. Można bawić się tym na kilka sposób, również z rówieśnikiem na punkty w zależności od ilości poprawnych wyników. Po prostu jedno z dzieci wyciąga swoją kostkę i mówi jaki jest wynik.

Jest to gadżet zdecydowanie dla dzieci ze szkół podstawowych, które zaczynają naukę, ale także dla uczniów szkoły średniej do utrwalenia tabliczki mnożenia.

Tablicę możecie kupić TU i jest w fajnej cenie.

 

UŁAMKI.

Ten gadżet zdecydowanie jest dla dzieci, które zaczynają wchodzić w świat ułamków. Dla starszych dzieci nie będą już potrzebne. Chodzi głównie oto by w prosty sposób pokazać dzieciom czym są ułamki.

Główną częścią zestawu jest drewniane koło, które składa się z pięciu klocków: pierwszy klocek stanowi 1/2 całości, drugi 1/4, kolejny 1/8 oraz dwa ostatnie klocki, które stanowią po 1/16 całości. Każdy ułamek zaznaczony jest innym kolorem. Dzięki graficznej formie dziecku będzie łatwiej opanować zarówno pojęcie ułamka jak i  podstawowe działania na ułamkach zwykłych. 

Zestaw został wykonany z najlepszej jakości drewna.

Produkt został wyprodukowany przez firmę Bigjigs. Bigjgs to angielska marka założona w 1985 roku. Posiada w swoim asortymencie ponad 1500 produktów. 

Ułamki możecie kupić TU.

______

 

 

 

___

Wpis powstał przy współpracy z dobrezabawki.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.