Angielski dla dzieci online – poznajcie NovaKid!

Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego dla dzieci bez wychodzenia z domu? Idealne rozwiązanie! A co jeżeli macie taką możliwość na wyciągnięcie ręki? Poznajcie Novakid – lekcje angielskiego on-line dla dzieci.

NOVAKID. ZAJĘCIA DODATKOWE DLA DZIECI.

Jaś uczy się języka angielskiego od przedszkola. Szybko zorientowaliśmy się, że jeżeli chodzi o języki szybko zapamiętuje nowe słówka i jest to jedyny przedmiot z którego wiele wynosi z lekcji i jedyny na który właściwie nie musi się uczyć zyskując bardzo dobre i dobre stopnie.

Bardzo długo zastanawialiśmy się, czy posłać Jasia na dodatkowe zajęcia z angielskiego i ten potencjał wykorzystać. Prawdę mówiąc nawet nie zdawałam sobie wtedy sprawy, że takie rzeczy można robić on-line bez wychodzenia z domu. Jasiek do tej pory miał raz w tygodniu dwugodzinne zajęcia dodatkowe kompletnie niezwiązane z językami obcymi i  podzielone na cztery części (I rok I semestr ortografia, II semestr szybkie czytanie; II rok I semestr matematyka/pamięć, II semestr koncentracja/autoprezentacja/logiczne myślenie). Jaś od września rozpoczyna rok drugi.

Niestety w naszym przypadku jest tak, że ja jestem trochę ograniczona nie tyle czasowo, co mobilnie. Nie mam prawka. Oczywiście rozważam wszelkie „za” i „przeciw”, ale na razie dłuższa lista jest „przeciw”, głównie dlatego, że ja mam ogromną fobię i dużo stresu mnie kosztuje w ogóle wsiadanie po stronie pasażera. Jeżeli chodzi o mnie, wolę chodzić, a na wakacje chętniej pojechałabym pociągiem.

Skoro nie mam prawka, nie mam też jak wozić dzieci na zajęcia dodatkowe. Mój mąż wozi dzieci co drugi tydzień, ale jak jest w pracy spada to na mnie. Jeżeli chodzi o Jasia, on takie zajęcia ma 2 kilometry od domu. Oczywiście to wcale nie jest jakoś daleko, ale te 20-30 minut trzeba liczyć jeżeli idzie pieszo. W tym roku było nam trochę łatwiej, bo Jaś na zajęcia jeździł sobie hulajnogą. Sam.

Problem pojawia się wtedy, kiedy jest brzydka pogoda. Wtedy myślimy o komunikacji miejskiej. I to się  wszystko jakby rozwiązuje samo, kiedy możemy skorzystać z lekcji angielskiego on-line. A takie możliwości daje właśnie NovaKid.

 

NOVAKID, DLA KOGO TAKIE ZAJĘCIA?

Przede wszystkim dla dzieci od 4 do 12 roku życia. Dla takich dzieci dedykowane są zajęcia.

Głównym atutem moim zdaniem jest to, że te zajęcia są w domu. Nie musisz więc nigdzie wozić dziecka, a po drugiej stronie siedzi jednak nauczyciel, więc nie jest to sama nauka za pomocą aplikacji, czy gier. Nauczyciel jest anglojęzyczny, ale uważam, że w tym przypadku nie następuje aż tak duża bariera językowa, bo nauczyciele potrafią z dziećmi porozumiewać się też za pomocą gestów i są do tego przeszkoleni.

Niemniej jednak pierwsze dwa zajęcia – a zwłaszcza pierwsze – były dla Jasia stresujące i oczekiwał od nas, rodziców pomocy przy odpowiedziach na proste pytania, na które przecież odpowiadać potrafi od dawna. Czuł się niepewnie, wiec dużo mu podpowiadaliśmy, bo wstydził się „powtarzać” i rozmawiać. Wygrała u niego „nieśmiałość”, która rzadko bierze u niego górę, bo on z tych dzieci bardziej śmiałych.

Każde jednak kolejne zajęcia były już śmielsze i sądzę, że w jego przypadku pomogło też to, że zajęcia miał codziennie przez 6 dni o jednej, stałej porze. Rozważamy kontynuacje od września, ale  raz w tygodniu, bo zajęcia się bardzo Jasiowi spodobały i z każdą kolejną lekcją było coraz lepiej.

Jedyne co potrzebujecie do takich zajęć to komputer, internet, mikrofon, słuchawki i kamerkę. Pytaliście czy Novakid dysponuje różnymi poziomami nauki i tu odpowiedź brzmi: tak. Na pierwszej lekcji nauczyciel sprawdza jaka jest wiedza ucznia i na tej podstawie przydziela mu poziom lekcji.

Wy, rodzice możecie też każdą lekcje obejrzeć. Ja dopiero po obejrzeniu lekcji zdałam sobie sprawę, że musimy jednak zainwestować w swoje słuchawki z mikrofonem, bo korzystaliśmy z mikrofonu wbudowanego w laptopa i odbierało wszystkie dźwięki, łącznie ze śpiewam Staszka i moimi komentarzami skierowanymi  do Janka (które wtedy wydawały mi się cichym komentarzem).

Nauczyciel zostawi też dla Was komentarz ile dziecko wyniosło z lekcji, nad czym warto byłoby popracować i jakie są postępy. Da Wam to też obraz tego jak przebiega sama nauka. Lekcje trwały 25 minut, ustaliliśmy je na godzinę 9:30. To jest kolejny plus tych zajęć – to Wy ustalacie godzinę i dzień.

Jest też możliwość ustalenia dwóch lekcji pod rząd.

 

NOVAKID. PIERWSZA LEKCJA GRATIS.

Jeżeli jesteś zainteresowani takimi lekcjami możecie się zapisać na pierwszą lekcję, która zawsze jest gratis, niezależnie od tego czy dalej będziecie zainteresowani kontynuacją zajęć płatnych czy też nie. Na bezpłatne lekcje, możecie zapisać się w każdej chwili i ustalić lekcję pokazową.

Na lekcji próbnej zostanie określony poziom wiedzy Waszego dziecka, oraz zostanie przeprowadzona pełna 25minutowa lekcja. Ponieważ zajęcia są indywidualne dostosowane do potrzeb dziecka, nauczyciel będzie w stanie również poznać trochę Wasze dziecko i dostaniecie o tym wszystkim informacje na koncie i drogą mejlową.

Nowi klienci z kolei mają możliwość skorzystania ze zniżki 5% na pakiety 40 i 20 lekcji (kod- WITAMY5). Jest to aktualna promocja z której możecie skorzystać. 

Dodatkowo zakładając konto na NovaKid będziecie mieli również zakładkę „bonus”. Dzięki niej możecie zapraszać swoich znajomych do skorzystania z lekcji, dzięki czemu oni i wy otrzymujecie na konto 60 zł do wykorzystania na lekcje.

Zapisz się na lekcję próbną pod tym linkiem-otrzymaj na konto 60 zł do wykorzystania na lekcje.

Zapisy można dokonać TU.

 

Dzieci mają niesamowity potencjał jeżeli chodzi o języki obce, a im są młodsze, tym ten potencjał jest większy. Widać to idealnie w rodzinach, gdzie rodzice są dwujęzyczni i dziecko od początku uczy się dwóch języków. Udowodniono, że im młodsze dziecko, tym łatwiej oswajać mu się z językiem obcym.

Języki obce są również bardzo ceną umiejętnością, kiedy wyjeżdżamy np. na wakacje do innych krajów. W dorosłym życiu ułatwiają nie tylko kontakty międzynarodowe, ale też mogą przydać nam się w pracy, w której od potencjalnego pracownika wymaga się porozumienia w języku angielskim w stopniu podstawowym lub zaawansowanym.

Możemy więc w prosty sposób wykorzystywać potencjał dziecka i inwestować w jego przyszłość. Wielu rodziców wozi dziecko na języki obce i to są najczęściej wybierane zajęcia dodatkowe w których uczestniczą dzisiejsze dzieci.

Jeżeli nie macie możliwości dowożenia dziecka na takie zajęcia, chcecie zaoszczędzić czas na dojazdy to zajęcia Novakid będą dla Was idealnym rozwiązaniem.

Więcej informacji o lekcjach znajdziecie na stronie NovaKid-TU.

___

Wpis powstał przy współpracy z NovaKid.

 

 

 

2 komentarze

  1. Nie spotkałam się jeszcze z czymś takim, myślę, że wielu dzieciom, jak i rodzicom mogły by się przydać takie lekcje 🙂

  2. Czy Jasiu nadal korzysta z zajęć? Bardzo kusi mnie wizja native-speakera ileż wychodzenia Z domu….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.