Książki dla dzieci – nasze nowe nabytki.

W naszym domu książki dla dzieci są czymś bardzo ważnym w codziennym życiu. Bardzo często odkrywamy coraz nowsze pozycje, które szybko lądują w naszej domowej biblioteczce. Często na instagramie pokazuje ciekawe książki, które interesują dzieci w różnym wieku. Dzisiaj przedstawiam Wam 6 pozycji, które dotarły do Jasia i Stasia od bliskiesklep.pl. 

KSIĄŻKI DLA DZIECI. BOTANICUM. MUZEUM ROŚLIN.

Jest to kolejna książka wydawnictwa Dwie Siostry, która mnie zauroczyła (na pierwszym miejscu są „Mapy”, które chyba każdy rodzic zna).

Botanicum odkrywa fascynujące królestwo roślin i pokazuje małym odkrywcom dlaczego rośliny ewoluowały, oraz jak przystosowały się do otoczenia. Znajdziecie w książce nie tylko gigantyczne drzewa, ale również maleńkie glony, trawy i rośliny trawopodobne i groźne rosiczki.

To jest jedna z tych książek, które nie tylko są w stanie zainteresować dziecko, ale też zainteresują dorosłych (podobnie jak wspomniane przeze mnie wcześniej „Mapy”).

Jeżeli więc Wasze dziecko mocno interesuje się roślinami, jest to zdecydowanie pozycja, którą powinniście mieć w domu. Ponadto książka świetnie sprawdzi dla uczniów, którzy przerabiają na geografii np. „lasy deszczowe”, taka forma nauki zawsze łatwiej przyswaja dany materiał.

Książkę możecie zamówić TU.

KSIĄŻKI DLA DZIECI. PROFESOR ASTROKOT ODKRYWA KOSMOS.

Jaś jest wielkim fanem wszelkich pozycji, których tematyka wchodzi bezpośrednio w  kosmos, dlatego to głównie dla niego jest ta książka. Wydawnictwo Entliczek wydało fajną książkę dla starszaków w super oprawie (bardzo podobają mi się ilustracje).

Tytułowy profesor Astrokot ma stopień naukowy w niemalże każde dyscyplinie pod słońcem. Tym razem opowiada o fascynujących tajemnicach Wszechświata.

Czy istnieje życie na Marsie? Jak wygląda Międzynarodowa Stacja Kosmiczna? Jak wyglądał skafander Apollo? Na te i na inne pytania Wasze dzieci dostaną odpowiedzi w tej książce.

Książkę możecie zamówić: TU.

 

CO ROBI PUCIO? PUCIO ZABAWY GESTEM I DŹWIĘKIEM.

Są to nowości z 2019 roku.

Jedna „Zabawy gestem i dźwiękiem” jest idealna dla małych dzieci, które właśnie uczą się mówić i powtarzają „dźwięki”, druga książka dedykowana jest dla dzieci, które mówią już więcej potrafią odpowiedzieć na pytanie np. „Co robi Pucio?”. Staszek póki co odpowiada tylko „czyta” i „czesze”.

Pucio pomaga nam od dawna przy mowie Staszka z którą były małe kłopoty i co konsultowaliśmy z logopedą. To jest chyba nasze największe odkrycie, które świetnie się sprawdza nie tylko przy mowie, ale też przy niektórych czynnościach – np. dzięki jednej z części Staszek polubił kask, bo Pucio z rodziną na wakacjach mieli przejażdżkę rowerową i wszyscy mieli kaski.

Autorką serii „Pucio” jest Marta Galewska-Kustra logopeda i psycholog dziecięcy. Poniżej znajdziecie recenzje jeszcze jednej książki tej pani z innej już serii.

Tym razem zamiast tych dwóch książek podlinkuję Wam wszystkie produkty z tej serii „Pucio”, bo wszystkie są godne uwagi. Aktualnie wyszły również puzzle.

Link.

 

WIERSZYKI ĆWICZĄCE JĘZYKI. 

Książka to zbiór logopedycznych rymowanek dla najmłodszych. Nie jest to pozycja tylko dla dzieci z problemami logopedycznymi, ale głównie dla nich dedykowana od 4 roku życia.

Co najważniejsze książkę należy czytać od początku, a potem przechodzić dopiero do kolejnych rymowanek i powtarzać wspólnie z dziećmi, bo z każdym kolejnym wierszykiem są coraz trudniejsze głoski. Z niektórymi dziećmi można już przechodzić do części drugiej od razu, bo będą sobie z nią radzić.

W trzeciej i ostatniej części, nazwanej „Rymowankami dla chojraków” mamy wyzwanie dla małych gaduł. 🙂

Kolejna fenomenalna książka, której autorką jest Marta Galewska-Kustra, tym razem przy współpracy z Elżbietą i Witoldem Szwajkowskimi. 

Książkę możecie zamówić TU.

 

JA, CO TO TAKIEGO? DZIECI FILOZOFUJĄ.

Książka podzielona jest na 6 pytań.

  • Czy jesteś zwierzęciem?
  • Czy cieszysz się, że rośniesz?
  • Czy jesteś taki jak inni?
  • Czy jesteś coś winien swoim rodzicom?
  • Czy lubisz przeglądać się w lustrze?
  • Czy sam decydujesz o tym kim jesteś?

Na każde z powyższych pytań są odpowiedzi i kolejne pytania. „To sześć ważnych pytań, które pomogą wam siegnąć pod powierzchnie rzeczy”. 

Przyznaję, że ta książka mnie szalenie zaintrygowała, bo porusza w fajny sposób wiele tematów, na które nawet dorosły czasem nie wie jak odpowiedzieć i można je w bardzo fajny sposób przeanalizować z dzieckiem.

Pytanie Jasia, które zapadło mi najbardziej w pamięci brzmiało: „Czy ryby mają kolana?”. 

Bardzo polecam! Książka jest dedykowana dla dzieci powyżej 7 r.ż.

 

Link do ksiażki: TU. 

 

___

Na hasło: matkaprezesa

możecie skorzystać z rabatu -10% na asortyment w sklepie bliskiesklep.pl (póki co nie przewidujemy daty zakończenia rabatu).

 

Miłego czytania!

 

 

1 komentarz

  1. Kupię swoim dzieciom te śliczne książeczki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.