Zabawki dla dwulatka. Czym zająć dwulatka?

W dzisiejszym wpisie pokazuje Wam nasze najnowsze zabawki dla dwulatka. Na instagramie wykazaliście naprawdę ogromne zainteresowanie tematem, więc postanowiłam wyrobić się z wpisem jeszcze w tym tygodniu. Zabawki głównie dla chłopców, ale i dla dziewczynek, które lubią autka i dźwigi.

 

ZABAWKI DLA DWULATKA. DREWNIANA STRAŻ POŻARNA. 

Zacznijmy od ulubieńca Staszka. Staszek jest fanem Straży Pożarnej. Ale też każdego innego pojazdu ,który robi „ioioio„. Ta Straż Pożarna to po prostu miłość od pierwszego wejrzenia. Zostali prawie nierozłączni.

Jak część, która śledzi nasze zestawienia zabawkowe wie, jestem ogromną fanką zabawek drewnianych. Gdybym napisała, że większość zabawek chłopców jest drewniana, zdecydowanie byłoby to kłamstwo. Ale większość zabawek Staszka jest drewniana. Łącznie z garażami, autkami. Uwielbiamy tory drewniane, pociągi, klocki.

Farba, którą pomalowano autko jest na bazie wody. Wąż strażacki można rozwijać i zawijać, co wpływa też na małą motorykę malucha.

Coś dla fanów Strażaka Sama.

Autko można kupić TU.
 

ZABAWKI DLA DWULATKA. DŹWIG.

Dźwig ma 42 cm wysokości. Świetnie sprawdzi się nie tylko jako zabawka dla 2 latków, ale również dla starszych dzieci, ze względu na konstrukcje i możliwiści wdrożenia wielu zabaw. Nie jest to zabawka w całości drewniana, niektóre elementy są plastikowe – jak np. niewidoczne na zdjęciu słupki. Słupki schowałam, bo Staszek wkładał je sobie w całości do buzi.

Co najważniejsze i z pewnością ucieszy małych fanów drewnianych kolejek – zestaw jest kompatybilny z torami np. z IKEA.

Jedno z autek posiada magnes, dlatego może podnosić małe, metalowe rzeczy.

Link do dźwigu.

 

ZJEŻDŻALNIA CAR SLIDER.

Z racji kolorów i ogólnie zastosowania uważam, że producent świetnie rozegrał zrobienie zabawki z dedykacją zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. Zresztą uważam, że w tym zestawie jest to zabawka typowo „unisex”. W porównaniu do innych, bardziej dedykowanych płciowo (co nie oznacza, że nie dedykuję ich dla dziewczynek 🙂 ).

W zestawie są 4 autka w czterech kolorach. Są małe, więc na pewno należy uważać, kiedy dziecko ma jeszcze tendencje do wsadzania wszystkiego do buzi. Jest to zabawka zarówno dla około 2 letnich dzieci jak i dla tych starszych.

Link do zjeżdżalni.

 

ZABAWKI DLA DWULATKA. DELFIN RÓWNOWAŻNIA. 

Przez pewien czas zastanawiałam się czy wrzucić tę równoważnie do tego wpisu, czy do wpisu z grami dla starszaków (taki wpis wpadnie w przyszłym tygodniu). Tak naprawdę ta równoważnia do gra i raczej nie dla dwulatków – choć pewnie niejeden da sobie radę. Polega ona na ustawianiu kółek w taki sposób na delfinie, aby one nie spadły. Kolor zależny jest od tego co wrzucimy na specjalnej do tego kostce.

Mamy grę „Zwierzak na zwierzaku”, więc zasady są bardzo podobne. Tyle tylko, że Staś sam zaczął się bawić w zupełnie inny sposób, dlatego pokazuję delfinka również tu, ponieważ okazało się, że świetnie ćwiczy też małą motorykę. Niektóre walce, mają w sobie dodatkowy, mniejszy walec. Staszek wyciąga go paluszkiem, a potem wkłada z powrotem. Świetnie sprawdza się do nauki kolorów i dopasowywania kolorów.

Link do równoważni.

 

ŚLIMAK Z MAGNESEM. 

Zadanie jest proste. Za pomocą rysika w którym znajduje się magnes, należy poprowadzić kolorowe kulki tak, aby znalazły się na środku skorupy. Dla przeciętnego 2 latka to zadanie nie będzie najprostsze, ale jest to jedna z tych zabawek, które bardzo dobrze ćwiczą małą motorykę. Tego typu plansze bardzo dobrze sprawdzają się w ćwiczeniu małych rączek.

Link do ślimaka.

JEŹDZIK. WÓZ STRAŻACKI. 

Na końcu mały bonusik, bo często pytacie o nasz jeździk. Mamy odczepiony tył, więc na stronie sklepu trochę się różni wizualnie.  Jeździk jest w stylu retro. Staszek miał go już przed rokiem, ale miał wtedy za krótkie nóżki i nie dosięgał. Mimo to obecnie nie ma dnia żeby na nim nie jeździł.  Właściwie jest to obecnie chyba jedna z jego TOP zabawek.

Link do jeździka. 

 

Inne zabawki dla dzieci znajdziecie poniżej. W tym zabawki kuchenne i zabawki dla starszaka.

Jeżeli macie jakieś wypatrzone zabawki z dobrezabawki.com o których chcielibyście poczytać recenzje dajcie koniecznie znać! Będziemy tworzyć jeszcze zestawianie przed świętami grudniowymi. Dobrze jeżeli podacie również ceny do jakich możecie dokonać zakupów.

 

___

Wpis powstał przy współpracy z dobrezabawki.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.