Zabawki dla starszaka na Dzień Dziecka.

Dzień Dziecka tuż, tuż … A wy ciągle pytacie o zabawki dla starszaków! Dzisiaj mam dla Was zabawki za mniej niż 100 zł.

 

ZABAWKI DLA STARSZAKA. BRAINSTRING.

Na pierwszy ogień Brainstring. Mi to trochę przypomina kostkę Rubika. Zasady są nieco inne, ale ostatecznie trzeba podobnie myśleć. Guziki należy tak przestawiać aby rozwiązać supeł, jednocześnie  pozostawiając na każdej ściance cztery guziki w tym samym kolorze. Dzięki temu dziecko rozwija inteligencje, wyobraźnie przestrzenną, koncentrację i cierpliwość. Niesamowite rozwiązanie dla dzieci, które mają problem ze skupieniem uwagi na dłużej.

Można zamówić: TU

 

MAPLE. 

Ekologiczne klocki drewniane z drzewa klonowego. Czyli w zabawce zawarto dosłownie wszystko to, co ja naprawdę w zabawkach dla dzieci lubię: drewno, ekologię i prostotę. Klocki są jednakowej wielkości (niektóre posiadają tylko napis: „Maple”). Są też bardzo lekkie. Do ich produkcji nie użyto farb. Zapewniam, że świetnie sprawdzają się też jako gryzaki dla najmłodszych dzieci, które intensywnie ząbkują. 😉 Przetestowane przez Stacha.

Głównym zadaniem klocków jest  uruchomienie wyobraźni dziecka. Wbrew pozorom da się z nich budować naprawdę imponujące budowlę. Zabawki dla starszaków powinny właśnie mieć jak najmniej bajerów. Zdecydowanie.

Cena Mapli uzależniona jest od ilości klocków.

100 klocków – KLIK.

 

JOJO.

Kto nie zna jojo ten trąba. A na poważnie, to chyba nie ma w tym zestawieniu drugiej zabawki, której nie trzeba wcale przedstawiać. Jojo to jojo!

I to super cenie … 8 zeta!

KLIK.

 

SZKLANE KULKI.

Okej. Zdradzę Wam sekret. Jak je zobaczyłam to w gruncie rzeczy wybrałam je też trochę dla siebie. Ach! Jak ja marzyłam w Jasia wieku, że mieć tyle tych kulek! A miałam tylko dwie i to takie, które wymieniłam na piękne karteczki z segregatora z księżniczkami.

Zabawka ćwiczy zdolności manualne. Najpopularniejszą zabawą jest rzucanie kulek do dołka. Można też próbować je zbijać za pomocą jednej z kulek i palca. Najlepiej w kilka osób.

Można je kupić: TU.

 

GNIOTKI.

To jest jedyne zdjęcie Gniotka jakie mam. Nasz Gniotek umarł. Może inaczej – wybuchł. Gniotki wybuchają, jak ktoś wciska w Gniotki inne zabawki. Tak zrobił Jaś.

Główną zaletą Gniotka jest to, że ma działania antystresowe. Świetnie sprawdza się też u dorosłych. Może pomagać też dzieciom, które np. podczas oglądania TV obgryzają paznokcie, albo w szkole, kiedy obgryzają ołówki i kredki. Na fanpage pojawiła się dyskusja, że są toksyczne.  Otóż w środku jest … mączka ziemniaczana. Może za „naszych” czasów wciskali tam piasek z Czarnobyla, ale czasy się zmieniły.

Można kupić: TU.

 

 

OKO SKOP.

Dobra. Według Jacha to najlepsza zabawka z tego zestawu, a trzeba przyznać, że to w sumie tylko kawał plastiku za całe 10 zł. Według Jacha to wcale nie tak!

Fenomen polega na tym, że można zobaczyć jak widzi mucha. I Jasiek uwielbia zabierać oko skop na spacery, bo wtedy po prostu wszystko ogląda z perspektywy muchy.

Polecamy! Numer jeden w tym zestawieniu według opinii Jana!

Można kupić: TU.

 

PROJEKTOR KOSMOS.

 

Coś dla małych miłośników kosmosu. Projektor jest mały i mieści się w kieszeń. Składa się z 24 profesjonalnych zdjęć, które można wyświetlać na ścianie i zmieniać wielkość oraz ostrość. Świetna zabawka na długie wieczory.

Projektor dostępny jest też w tematyce: konie, zwierzęta, dinozaury, zwierzęta morskie.

Można kupić: TU.

 

INNE ZABAWKI, KTÓRE POLECIŁABYM DLA STARSZAKÓW:

  • Waga do nauki uczenia – TU. (na pewno pojawi się w wakacje we wpisie o szkolnych akcesoriach)
  • Master Logic – TU
  • Memo Dźwiękowe – TU
  • Lupa – TU
  • Laboratorium eksperymenty – TU
  • Gra „Zamknij pudełko” – TU.
  • Mikroskop – TU.

 

____

Wpis powstał przy współpracy z Dobrezabawki.com

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.