O migrenie słów kilka.

W mojej głowie zamieszkało coś, co usilnie rozpieprza moje życie na kawałki. To coś ktoś nazwał migreną. Przypałętało mi się to cholerstwo w podstawówce i odejść nie chce. A im jestem starsza tym gorzej to znoszę. Lekarz mnie pocieszył, że migrena mi minie jak będę przechodzić menopauzę. Fajne pocieszenia – jeszcze z 30 lat migren.

Siedzę dzisiaj w pracy. 6:30. Patrzę na swoje ręce. I myślę ,,O nie,nie,nie!”. Zaczyna się. Po kilku miesiącach migrena dostarcza mi kolejnych wrażeń. Kontroluje te procesory i aż mnie dziw bierze, że je skontrolowałam, bo przy rozpoczęciu aury widzę tak jakby mi ktoś flashem dał po oczach. Ledwie widzę, ale dzielnie się trzymam i kontroluje dalej. Ponieważ Matka nosi w torebce Solpadeinę pędzę po torebkę i rozpuszczam sobie tabletkę w kubku. Niedobre to takie, że od razu mialam odruchy wymiotne, ale ponoć im coś gorzej smakuje tym jest skuteczniejsze. Piję to na czczo. Bo rano nie zjadłam śniadania. Łeb mi zaczyna pękach. Na hali głośno. Ja mam wrażenie, że mi rozpierdzieli czachę. Światowstręt mam, hałasy to dla mnie średniowieczny kat i przy okazji jeszcze zbiera mi się na wymioty. O 8 stwierdziłam, że jeszcze z 30 minut takich ekscesów i idę do kogoś, żeby mnie zwolnił do domu. A jak mnie nie będzie chciał zwolnić, to zrywam umowę. Ot – desperacja taka. Ale, że lek wypiłam sobie na czczo to zadziałał mi z siłą pudziana i przestałam czuć jakikolwiek ból. Za to ręce mi się zaczęły niemiłosiernie trząść. Tyle, że nadal miałam światłowstręt i gorzej widziałam. Dzwoniłam z pracy do PT z głośnym jękiem, że ma mi kupić plastry apap chłodzącego bo się skończyły. W pracy (jakoś!) dotrwałam do końca. A przychodząc do domu myślałam, że się ze szczęścia popłaczę. Idę do kuchni – nawet się nie witam z Prezesem. Od razu otwieram szafkę i .. SĄ! SĄ MOJE PLASTRY. Naklejam sobie jeden i głośno mruczę – z uciechy.

Jak ktoś nadal uważa, że migrena to choroba księżniczek, to muszę stwierdzić, że ze mnie wtedy taka księżniczka jak z koziej dupy trąbka.

PT dzisiaj zadzwonił na SI – żeby umówić się raz jeszcze. Bo wtedy jechać nie mogliśmy.
Powiedział, że z racji tego, że jesteśmy rodzicami pracującymi wolimy na sobotę. No i jedziemy w sobotę – jakoś pod koniec maja. Też na 13.

I miał PT dzwonić dzisiaj do przedszkola Prezesa. Ale się nie dodzwonił. Bo PT chce się wywiedzieć od dyrektorki jakie wykształcenia mają tamtejsze Panie. Z jakim stażem pracują. I tak dalej i tak dalej. A to niby ja za dużo wymagam. Za dużo kombinuje. A tu proszę – nie tylko ja.

I kupi Matka temu swoje debiutującemu przedszkolakowi plecak skip-hop. Bo matce się spodobał tak, że hej. 😉

 

10 komentarzy

 1. Na plecak skip-hopa i ja się czaję, a że dziecię do nowego przedszkola idzie od września to jest wymówka 😀

  1. Jachu sam sobie wybierze, który plecach chce. Ale skip-hop bierzemy na pewno. 😀

 2. Solpadeinę to lek , który maja mama bierze na swoje migreny, a ma takie, że hoho!
  Mnie też dopadają straszne bóle głowy, ale to przez mój kręgosłup odkąd zrezygnowałam z basenu i reh. raz na czas. Niestety nie ma jak z powodu rodzicielstwa. Plecaczek super mnie podoba się żabka! 🙂

 3. Mi się podoba zebra. 😉

  Generalnie Sopladeina to jedyny lek, który mnie nie otumania a przy tym niweluje ból. Chociaż tym też się kiedyś naćpałam. 😀 Ale wzięłam dwie pastylki na raz i kawę wypiłam. Mieszanka wybuchowa.

 4. Solidaryzuję się migrenowo, wiosna to okropny czas… nie pocieszę Cię, mojej mamie migreny nie przeszły po menopauzie…

  1. Weź mnie nie denerwuj, bo sobie kawałek mózgu wytnę chyba …
   Ja pierdziulę …

 5. ja też chcę skip-hopa dla mojego przedszkolaka:D
  A migrena to smo zlo i zdecydowanie nie jest to choroba księżniczek!

 6. Na bóle głowy to ja cierpię cyklicznie! Czasami migrenowe, czasami napięciowe- na każde umieram 🙁
  Plecak super- pszczółka jest świetna ale dla Chłopca to raczej słoń albo zebra 🙂 Chociaż żaba też wymiata 😛

  1. Ja teraz zauważyłam, że na tym obrazku nie ma wszystkich plecaczków.
   Jaś chce psa. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.